
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | -20 V |
| Length | 3.1 mm |
| Width | 1.8 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.3 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | PNP |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 90 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Current Rating | -3.5 A |
| Max Power Dissipation | 1.1 W |
| Power Dissipation | 1.7 W |
| Max Collector Current | 4 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 20 V |
| Transition Frequency | 90 MHz |
| Continuous Collector Current | -4 A |
| Element Configuration | Single |
| Max Frequency | 90 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 20 V |
| Max Breakdown Voltage | 20 V |
| Gain Bandwidth Product | 90 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 25 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | -165 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7.5 V |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 2307
Distributors
pcbx
Unit Price$0.68223
Ext.Price$0.68223
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.68223 | $0.68223 |
| 10 | $0.42490 | $4.24900 |
| 25 | $0.36918 | $9.22950 |
| 50 | $0.32077 | $16.03850 |
| 100 | $0.27870 | $27.87000 |
| 300 | $0.24504 | $73.51200 |
| 500 | $0.21544 | $107.72000 |
| 1000 | $0.19493 | $194.93000 |
| 3000 | $0.16927 | $507.81000 |
